IOM Global Corner:

2019-01-15

Sausio 11 d. Migracijos departamente buvo pristatytos migracijos procesų reglamentavimo naujovės

Pristatymo metu Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė susirinkusiems pristatė naujienas ir planus, susijusius su teisiniu aukštos kvalifikacijos darbuotojų imigracijos reglamentavimu, aptarti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimai, kitos aktualios temos.

2019-01-14

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvos migracijos rodikliai – geriausi nuo narystės ES pradžios

2018 m. iš Lietuvos emigravo 33 proc. mažiau nuolatinių šalies gyventojų negu 2017 m. Pernai į Lietuvą imigravo 28,9 tūkst. žmonių, palyginti su 2017 m., imigrantų padidėjo 8,5 tūkst. (1,4 karto). 2018 m. į Lietuvą grįžo gyventi 16,6 tūkst. (57 proc. visų imigrantų). Pagrindinę gyventojų sumažėjimo dalį – 78 proc. – nulėmė neigiama natūrali gyventojų kaita.

2019-01-10

Keičiasi pragyvenimo lėšų dydis užsieniečiui, prašančiam išduoti nacionalinę vizą ar leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje

Nuo 2019 m. sausio 1 d. mėnesio pragyvenimo lėšų užsieniečiui dydis yra 1 minimalioji mėnesinė alga (MMA) – 555 Eur (pagal nuo 2019 metų galiojančią mokesčių sistemą) arba 430 Eur (pagal iki 2019 metų galiojusią mokesčių sistemą). Užsienietis taip pat turi pateikti ir dokumentą, patvirtinantį, kad turi pakankamai lėšų grįžti į kilmės valstybę ar užsienio valstybę, į kurią jis turi teisę vykti.

2019-01-07

DELFI TV reportažas apie Lietuvos emigracijos istoriją ir KTU vykdomą tyrimą apie neekonomines emigracijos priežastis

DELFI TV laidos „Mokslo ekspresas“ reportažas apie Lietuvos emigracijos istoriją, dabartines emigracijos tendencijas ir galimus ateities scenarijus. Komentuoja ir atliekamą tyrimą pristato KTU Kauno technologijos universitetas/Kaunas University of Technology tyrėjai Eglė Vaidelytė, Eglė Butkevičienė ir Thomas Bryer

2018-10-24

Jungtinės Tautos spalio 24 dieną mini 73-iąsias Jungtinių Tautų Organizacijos įkūrimo metines

"United Nations Day marks the birthday of our founding Charter – the landmark document that embodies the hopes, dreams and aspirations of 'we the peoples'. Every day, the women and men of the United Nations work to give practical meaning to that Charter." -- Secretary-General António Guterres

2018-09-21

Vidaus reikalų viceministras pateikė siūlymą Trišalei tarybai nustatyti kvotą dėl į Lietuvą atvykstančių darbuotojų iš užsienio

Vidaus reikalų viceministras A. Gražulis pateikė siūlymą Trišalei nustatyti kvotą dėl į Lietuvą atvykstančių darbuotojų iš užsienio palengvintomis sąlygomis. Toks viceministro siūlymas Trišalėje taryboje susilaukė kritikos. Jei Trišalei tarybai sutarimo priimti nepavyks, Vyriausybė sprendimą dėl kvotos priims pati.

2018-08-21

Nuo kitų metų vidurio migracijos procesai bus valdomi virtualioje erdvėje

Migracijos departamento Resursų valdymo skyriaus vedėja ir projekto „Elektroninių migracijos paslaugų kūrimas” vadovė Rita Mikučionienė teigė, jog nuo kitų metų vidurio visi migracijos procesai bus valdomi virtualioje erdvėje. Su avykimu į Lietuvą susijusių elektroninių paslaugų teikimas vyks vieno vieno langelio principu per Migracijos vartų MIGRIS portalą. Projektas įgyvendinamas pasinaudojus Europos Sąjungos fondų investicijomis.

2018-08-08

Seimui pateiktas svarstyti Vyriausybės pritarimo sulaukęs migracijos sistemos pertvarkos projektas

Seimui pateiktas svarstyti Vyriausybės pritarimo sulaukęs migracijos sistemos pertvarkos projektas

2018-07-25

Dirbti į Lietuvą atvyksta vis daugiau užsieniečių

Pirmą kartą užsieniečių dalis tarp visų Lietuvos gyventojų priartėjo prie pat 2 procentų ribos.

2018-07-25

Italijios valdžia sutiko vėl į savo teritoriją priimti jūroje išgelbėtus migrantus

Italy agreed on Monday to continue accepting migrants rescued at sea, at least until a broader EU strategy to address fair distribution of people can be defined. Foreign Minister Enzo Moavero Milanesi said after talks with his German counterpart Heiko Maas in Berlin that EU partners would seek a solution on migration policy within the next five weeks.

2018-07-18

Airijos mokyklose bus pradėta dėstyti lietuvių kalba

BNS informuoja, kad tam tikrose Airijos mokyklose bus pradėta dėstyti lietuvių kalba, kuri 2017 m. Airijoje buvo paskelbta „paveldėtąja“ (angl. heritage language).

2018-07-18

JTO priėmė „istoriškai svarbų“ dokumentą dėl migracijos

Praėjusį penktadienį (liepos 13 d.) JTO būstinėje Niujorke buvo priimtas dokumentas Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration.

2018-07-12

Lietuvoje antrą mėnesį iš eilės imigracijos skaičiai didesni nei emigracijos

Statistikos departamento duomenimis antrą mėnesį iš eilės į Lietuvą atvykstančiųjų yra daugiau nei iš jos išvykstančiųjų - Lietuvos populiacija per pastaruosius du mėnesius išaugo 991 gyventojų.

2018-07-12

Lietuvą pasiekė du olandų dovanoti autobusiukai, skirti migrantų pervežimui

Ketvirtadienį (liepos 12) į Valstybės sienos apsaugos tarnybos būstinę Vilniuje atkeliavo du Nyderlandų karalystės teisingumo ministerijos dovanoti specialios paskirties autobusiukai, skirti vežti nelegalius migrantus.

2018-05-16

TMO Vilniaus biuras ieško praktikanto/-ės (apmokama praktika)

Šiuo metu TMO Vilniaus biuras ieško praktikantės arba praktikanto

2018-01-25

TMO Globalios migracijos duomenų analizės centras (GMDAC) pristatė naują Globalios migracijos duomenų portalą

Sausio 15-16 d., Paryžiuje, Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) atstovai drauge su partneriais iš OECD ir UN DESA dalyvavo pirmą kartą surengtame Tarptautiniame migracijos statistikos forume. Šalia kitų renginio metu aptartų klausimų, TMO Globalios migracijos duomenų analizės centras (GMDAC) pristatė naują Globalios migracijos duomenų portalą, skirtą lengviau pasiekti aktualią su migracija bei migracijos politika susijusią informaciją ir faktus.

2018-01-25

Paskelbti pagrindiniai 2017 m. II pusmečio Lietuvos migracijos rodikliai

Migracijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos paskelbė pagrindinius 2017 m. II pusmečio Lietuvos migracijos rodiklius.

2018-01-12

LR savivaldybių atstovų ir sugrįžusiųjų į Lietuvą emigrantų tyrimas bei visuomenės nuomonės tyrimas dėl grįžtamosios migracijos

Studijos metu tirtos tiek grįžtamosios migracijos perspektyvos regionuose, tiek sugrįžusiųjų į Lietuvą emigrantų patirtys. Savivaldybių atstovų tyrimo tikslas – išsiaiškinti emigracijos vertinimą regionuose, savivaldybių poziciją ir veiksmus, siekiant susigrąžinti išvykusius gyventojus bei perspektyvas regionuose.

2017-12-18

Europos Komisija pristatė migracijos veiksmų gaires

Vien 2016, ES suteikė prieglobstį ir perkėlė daugiau kaip 720,000 pabėgėlių - tris kartus daugiau, nei Australija, Kanada ir JAV kartu sudėjus.

2016-02-29

TMO Vilniaus biuras pradeda teikti nemokamas konsultacijas užsieniečiams

TMO Vilniaus biuras teikia nemokamas konsultacijas užsieniečiams teisiniais ir praktiniais klausimais, susijusiais su atvykimu ir gyvenimu Lietuvoje.

2016-02-18

Pabėgėlių krizė: Austrija nustatė priglobsčio prašymų ir leidimo migrantams kirsti valstybės sieną limitą. Per dieną bus priimama 80 prieglobsčio prašymų ir leidžiama keliauti per Austriją ne daugiau nei 3,200 žmonių.

Pabėgėlių krizė: Austrija nustatė priglobsčio prašymų ir leidimo migrantams kirsti valstybės sieną limitą. Per dieną bus priimama 80 prieglobsčio prašymų ir leidžiama keliauti per Austriją ne daugiau nei 3,200 žmonių.

2016-01-07

Priimtas Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo pakeitimo įstatymas

Priimtas Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo pakeitimo įstatymas (įsigalios nuo 2016 m. liepos 1 d.), kuriuo nustatyta, kad ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintis Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs kitos valstybės pilietybę, išsaugos Lietuvos Respublikos pilietybę, o jeigu ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintis asmuo jau yra netekęs Lietuvos Respublikos pilietybės, ji jam galės būti grąžinta.

2015-09-25

Neeilinėje Europos Vadovų Taryboje aptarti strateginiai sprendimai migracijos krizei suvaldyti

Šių metų rugsėjo 23 d. vykusiame Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje buvo nutarta: padėti Libanui, Jordanijai, Turkijai ir kitoms šalims, susiduriančioms su pabėgėlių iš Sirijos krize; papildomai mobilizuoti bent 1 mlrd. eurų pabėgėlių krizei spręsti; stiprinti dialogą ir kooperaciją su Turkija; padėti Vakarų Balkanų valstybėms suvaldyti pabėgėlių srautus; padidinti finansavimą sprendžiant kertines nelegalios migracijos iš Afrikos problemas; stiprinti išorinių Europos Sąjungos sienų apsaugą; padėti Pietų Europos valstybėms stegti migracijos valdymo centrus (hotspots), kuriuose būtų identifikuojami migrantai.

2015-08-12

Jungtinėje Karalystėje pagal naujus įstatymus nelegalūs imigrantai yra iškeldinami be jokio teismo sprendimo

Didžioji Britanija pradėjo vykdyti tokią politiką siekdama ne tik sumažinti atvykstančių žmonių skaičių, bet ir sustiprinti savo pozicijas Kalė migrantų krizės atžvilgiu.

2015-06-24

Europos Vadovų Tarybos susitikimas migracijos klausimais

2015 m. birželio 25-26 d. Europos Vadovų Tarybos susitikime migracijos klausimais vadovai aptars perkėlimą ES viduje, persikėlimą į ES ir grąžinimo politiką.