SAVANORIŠKO GRĮŽIMO PAGALBOS PROGRAMA  

 

TMO Vilniaus biuras teikia savanoriško grįžimo pagalbą trečiųjų šalių piliečiams (ne ES piliečiams), esantiems tiek teisėtai, tiek neteisėtai Lietuvoje. Grįžimo pagalba teikiama migranto prašymu, jam išreiškus norą grįžti į kilmės valstybę laisva valia.  

 

TMO Vilniaus biuras šiuo metu įgyvendina keturis projektus pagal Europos grąžinimo fondo programą. Plačiau apie projektus galite sužinoti spustelėję ant kiekvieno iš jų pavadinimo.

 

"Grįžtu namo V"

"Savanoriškas grįžimas pažeidžiamiems asmenims V"        

"Reintegracija: ateitis tėvynėje II"

 

 
 

 

 

TMO Vilniaus biuras pagalbą teikia šioms užsieniečių grupėms:

  • Trečiųjų šalių piliečiams, kurie prabuvo Lietuvoje savo vizos ar leidimo gyventi   terminą (o šalių, su kuriomis galioja bevizis režimas, piliečiams – leistiną be vizos būti Lietuvoje terminą) ir vykdydami prievolę išvykti iš Lietuvos Respublikos pasirinko savanoriško grįžimo pagalbą;
  • Trečiųjų šalių piliečiams, kurie pateikė prašymą suteikti prieglobstį ir nėra gavę galutinio neigiamo atsakymo dėl prieglobsčio suteikimo;
  • Trečiųjų šalių piliečiams, kuriems suteikta bet kurios formos apsauga Lietuvoje (papildoma, laikina apsauga, pabėgėlio statusas).

Pagalba teikiama trečiųjų šalių piliečiams, kurie apsisprendžia grįžti savo noru ir neturi tam pakankamai lėšų. TMO pagalba grįžti tam pačiam asmeniui teikiama vieną kartą.

 

 

Kaip pasinaudoti TMO savanoriško grįžimo pagalba?

 

Užsienietis, kuris patenka į vieną iš išvardintų grupių, norėdamas gauti TMO pagalbą turi užpildyti savanoriško grįžimo formą ir deklaraciją.

Formą ir deklaraciją užsienio kalbomis galite parsisiųsti čia:

 

Forma (Eng) Deklaracija (Eng)
Forma (Ru) Deklaracija (Ru) 
Forma (Fr)

 Deklaracija (Fr)

Forma (Geo)

 Dekalracija (Geo)

Forma (Hindi) Deklaracija (Hindi)
Forma (Dari) Deklaracija (Dari)
Forma (Urdu) Deklaracija (Urdu)
Forma (Kinų) Deklaracija (Kinų)
Forma (Tamilų) Deklaracija (Tamilų)
Forma (Vietnamiečių) Deklaracija (Vietnamiečių) 

 

Pildydami formą būtinai nurodykite savo kontaktus, kad TMO darbuotojai galėtų su Jumis susisiekti teikdami konsultacijas ir organizuodami kelionę.

Užpildytą formą ir deklaraciją atsiųskite TMO Vilniaus biuro darbuotojams vienu iš žemiau nurodytų būdų:

-          Paštu:

           Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras, Jakšto 12, LT-01105 Vilnius

-          Faksu: (Vilniuje) 8~5 261 13 26

-          Dokumentus galite nuskenuoti ir atsiųsti el. paštu: avr@iom.lt

-          Atneškite asmeniškai į TMO Vilniaus biurą

 

Gavę savanoriško grįžimo formą ir deklaraciją, TMO darbuotojai įvertins, ar Jums gali būti teikiama pagalba, ir su Jumis susisieks.

 

Jeigu esate nėščia, sergate, patyrėte sužeidimų, turite sveikatos problemų, turite neįgalumą, būtinai nurodykite tai pildydami formą – Jums bus suteikta papildoma pagalba organizuojant Jūsų grįžimą.

 

Informacija darbuotojams (migracijos tarnybų, pasienio, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų susijusių institucijų) dėl savanoriško grįžimo.

 

Savanoriško grįžimo pagalbos (SGP) Lietuvoje analizė -  2010 m. - 2011 m. birželio mėn. teiktos pagalbos apžvalga.

 

Įgyvendinant projektą „Savanoriškas grįžimas pažeidžiamiems asmenims III" buvo parengta galimybių studija „Dėl užsieniečių, patrauktų administracinėn atsakomybėn, savanoriško grįžimo“ .

 

Įgyvendinant projektą “Grįžtu namo” buvo parengta Europos Sąjungos šalių savanoriško sugrįžimo pagalbos programų gerosios patirties studija: lietuvių k., in English.


Įgyvendinant projektą “Grįžtu namo II” buvo sukurta dokumentinė apybraiža “Viza namo”.

 

 

 

 

Vaizdo klipas apie savanorišką grįžimą:

 

 


Šie projektai įgyvendinami pagal Europos grąžinimo fondo (EGF) 2008-2013 metų programą. Veiksmai finansuojami Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

    

 

TMO Vilniaus biuras
Jakšto g. 12, ketvirtas aukštas, LT-01105 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 212 76 53
Faksas: +370 5 261 13 26
iomvilnius@iom.lt

© 2003 - 2010 IOM. Visos teisės saugomos.